„25 years of post-communist transformations in East Central Europe: from a success story to the revenge of history“

Centrum pro studium politické filozofie, etiky a náboženství FF UK a Knihovna Václava Havla Vás zve na přednášku Prof. Grzegorze Ekierta (Harvard University), „25 years of post-communist transformations in East Central Europe: from a success story to the revenge of history„.

17. června 2016 ve 14:00, v prostorách Knihovny Václava Havla, Ostrovní 13, 110 00 Praha 1.

Grzegorz Ekiert je profesor politologie, ředitel Minda de Gunzburg Center for European Studies a Senior Scholar na Harvard Academy for International and Area Studies. Jeho pedagogické a výzkumné zájmy se soustředí na srovnávací politologii, změny režimů a demokratizaci, občanskou společnost a sociální hnutí a východoevropskou politiku a společnost. Mezi jeho publikace patří Capitalism and Democracy in Central and Eastern Europe: Assessing the Legacy of Communist Rule (spolu s Stephenem Hansonem, 2003). Ekiert vědeckým spolupracovníkem Davisova centra pro ruská studia, Centra Weatherheadových pro mezinárodní záležitosti a členem poradenského výboru organizace Club de Madrid.

Úvod > Aktuality > „25 years of post-communist transformations in East Central Europe: from a success story to the revenge of history“